thenewrebels!
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit thenewrebels
thenewrebels!

ky forum eshte per fansat e rrepit(T.B.A)


You are not connected. Please login or register

Veq Fillimi Unikkatil (Feat. Cyanide & B52)

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Veq Fillimi Unikkatil (Feat. Cyanide & B52) prej Sat Apr 10, 2010 10:45 am

admin

avatar
Admin
A ka pidhnane qe na nal
A him anej ka zdim me dal poooo
A jena me 1 tjeter shkall poooo
A pa dyshim i kena kall poooo poo poo poo poo pooo

[ Unikkatil ]

Kjo osht per do pedera, qe ja majn vetit repera,
Kejt shmoklana ju vjen era, Bona Sera o pozera,
A bon me dit, kush po m’bon sehire, a veq ta dija?
Veq qe m’shkojn punt mir, e mu m’mallkojn me do andrra t’kqija
moterqimve ju shkon ftyra, nese vazhdoj me kto m’nyra,
hajt shko bon detyra, ti oj hyra, me dy ftyra,
veq ni her un t’kqyra, e pash qe sje kurgjo,
ti spo she asgjo, une neper ty po sho,
veq kush ma ka inati, se me zemer rapovati,
1`sha kom pas n’shkoll, ala 1’ish osht Unikkati,
tybe si ha kari, as albumin dost me qit,
kur e qes, per ni dit ka mi hargjit,
o budall, sjom befasu, kejt kto sene i kom prit,
ki bo njet ti me m’testu, hajde knej me t’nakasit,
ti m’thu ik une iki n’thojz, ti n’publik han shpulla gojs,
nime po don diqka? then come to the rebel and his boys (bitch.)

Chorus: 2x
A ka pidhnane qe na nal joooo
A him anej ka zdim me dal poooo
A jena me 1 tjeter shkall poooo
A pa dyshim i kena kall poooo poo poo poo poo pooo

[ CyaNide ]

oooooooo a jeni shiptarizm? Burra a ka izen?
Se do pidha me ni ven, po lypin gangsterizm,
Nuk ka njeri t’gjall qe, mun e m’shtin me jetu n’drro,
Hitet qe i bon ti, une shkeli neper to,
Tash harro, qa ki bo, je ka bon, albumin ton.
Ta pordhi me dy rreshta, rrepin ta boj monoton,
O karton, mfal perdon, me perendim nuk ka,
Po edhe n’kofsh pi perendimit, ti qi ropt per TBA,
Ju me vite ne ket loj, muni juj i kot,
U plaket tu u munu per me bo ni hit te fort,
U mytet tu u hanger, marut tu u perla,
Po luftoni per ni ven qe krejt tjeter kush e ka,
TBA numer 1, konkurenca pa kufi,
Mos gabo me m’dal perpara se, nonen n’pidh ta qi,
Inatgji inati jot, mu veq trunin po ma m’pren,
Mos luj koqe me jet, dosti jem se nuk ja vlen, (ti je pidh.)

Chorus:2x
A ka pidhnane qe na nal joooo
A him anej ka zdim me dal poooo
A jena me 1 tjeter shkall poooo
A pa dyshim i kena kall poooo poo poo poo poo pooo

[ B52 ]

Kallxom kush karin tem ktu, dominon?
Me mikrofon n’dor kater ant i sundon?
Rrasi koqet n’bunker, B52 po bombardon,
Bota osht e jemja, ti veq filozofon,
E sa per ket planet, un e kom ni teori,
Piramida osht simbol, un erdha per me pri,
E kur t’vi, kta koleg, dalin n’grev urie,
Se perveq TBA, tjeter kush spaska shije,
Veq dije ni sen, ska ma buk, ska ma euro,
Se sa t’jena na ktu, kejt ju jeni xero,
Bile shpesh pe festojna, hallakam pe qojna,
An e mban botes, shipet pi inspirojna,
Shtat tima per fitore, se cilli shish per veti,
Theni gotat o havera, se kerkush sun na preki,
Tash kush o ma i forti? kush u rrxu pi posti?
Kejtve nonen n’pidh jau qi, me rima ju farosi….

Chorus:2x
A ka pidhnane qe na nal joooo
A him anej ka zdim me dal poooo
A jena me 1 tjeter shkall poooo
A pa dyshim i kena kall poooo poo poo poo poo pooo

- Outro:
Shipet e Pergjakshme, na jena Shipet e Pergjakshme
( Jo, Po, Po) (‘til the end)

Unikkatil

(laughing) yea, tha mothafucka Rebel, Shipet e Pergjakshme,
my man CyaNide, B52, ku jon ata pidhat,
qe kan than veq Rrebeli din me rrepovat pi TBA?,
Ja hanksha motrat n’pidh, Chea,
kejt TBA jen t’musht me rrebela you fuckin' pussies,
we just started this, it’s far from over bitch,
and we out, T B A. (echoes)

Shiko profilin e anëtarit http://thenewrebels.albanianforum.net

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi