thenewrebels!
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit thenewrebels
thenewrebels!

ky forum eshte per fansat e rrepit(T.B.A)


You are not connected. Please login or register

Cubat Unikkatil (Feat. Bloody Alboz, Presioni, V.E.B)

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

admin

avatar
Admin
- Ky tekst u dergua nga Besir Ibrahimi T.b.a -

Unikkatil Verse:
Nese je burr boll, i hina shkurt e holl
thire krejt kinen, i shtim n'bira karamboll,
kush don me lujt me neve, erdhe po su ktheve
kqyre trupin ton, i gungat sikur deve.
T.b.a. tmerr, tqon posht n'ferr
un jom shku kaher, lirisht thirrum lucifer(dreq)
kon kari don me rre budall se un nuk rrena, vrahna
po edhe nese vrahna, ti je n'gjak me do hajvana.


Presioni Verse:
Qimt e nones qka bojm na kur ju vijm, vijm e okupojm
venin e zaptojm, e fillojm ta kontrollojm
na jem shqipet e pergjakshme, me krena te posacme
t'gatshme, t'gatshme si torta t'parahacme.
Te ton fort mire e din, veq bohen qe spo nin
prej merzis rrin e pin, se prej tute ton u dhin
sepse kryt jau murmuroj, repovas edhe veproj
juve n'vipa ju shendrroj, me u perkul un ju boj.


Tee Verse:
T'qifsha nonen kejt papakave qe hajn mut folin per mu
me.......... me bulasha, e kta tjert gjithashtu,
ti qkepi trut more mut satom, at non kurv ta dhunoj
jo qe kom inat, po veq per qef at sen e boj.
Jom T.b.a. sum ha kari mu a mdojn
kit sen e kena n'dor bota sot qashtu po thojn
tipat vlojn, po nuk guxojn... e dijn qe kena koqe,
boni m'kqyri keq kom me ja qi kejt ato shoqe.


Klepto Verse:
Qe qetu n'Amerik, n'Bronx ma zi se n'Afrik
nese s'kom allti burr, un t'njeki me thik,
nashta s'kom kultur, ta prishi at skulptur
kur tum she n'vetur, prej tute ki mu pshurr.
Avash, avash, pasoma ni kallash
une se lo per neser un ta shprazi tash,
ni shanzher, hajde tash shitmu gangster
na nuk lujna fer, na t'mysim meniher.


Z.e.F. Verse:
Vim me or nej, ki ne shpi ta mor menin
se lojna veni venin, e tlidh sikur qenin
si kushi jom hajvan?prej si tupan
qaq shume Purple Haze, syt si japan.
gojen ti pe hap, po fjala jote thot
un e dheza flak, e ti veq po vergllat
qa po dojna kena, do milion vena
folim ni aksion shqipe hajde qe ku jena...


Milot Verse:
Edhe prej qe kena ardh, kta repera mo s'jon gjall
i kina myt krejt, edhe krejt i kena kall,
veten se kom zgedh po gjinja na kan shpall
tu hyp neper shkall, e kurr skemi mu nal.
Deri sa t'mrri mas nalti, vete t'kallxon hallki
kush osht kush Bloody Alboz mas pari
e tani u mush me do qfar shmekera
qe i thojn vetes repera, veq ndrysha p'ju vjen era.


Buja Verse:
Prishtine - New York, New York - Prishtine
Bloody Alboz n'ket qim none, pe qojna pesh Shqiptarin
se na ka ra nje far flame, jena ba koxha tsmut
e kena marr nje far guximi, spo dina qa osht mu tut.
Pra merre veten me t'mir, sun shtyhesh me zinxhir
me dostin jom i pergjakt, per havera n'ball ta boj biren
nese do ferrk me bujen, pershendeti baben e nonen
6milion mnyra t'dekes, at'her zgidhe njonen


Vz Verse:
Sikur damart qe jon t'lidht, shqipe njojt osht kjo tuba
Sikur t'part ton ilirt, na shkelim neper cuba
secili je ne fe, po krenarine e kem ngjak
e ofendove njo prej neve, krejt mafine e ki n'prag.
zhag t'ngrehim, budall tuboj ment
pak s't'rehim, ni ka kall tboj ibret
komplet apo veq vet, 2 opcione i ki
1 dorzo lojen ose 2 t'vi edhe t'shtri.


DMK Verse:
E kush karin po guxon perball me na dal
jau qi motrat jau shqyej si kanibal
more fmi t'kqij, ci keni ato fotografi me allti
as kujt kari nuk i han, as kush per ju nuk qi
Shume mire e di pse disa na gjelozojn
the motherfucking bloody alboz t'gjithe e d'gjojn
jo shqipe nuk osht loj, ky eshte realitet
ata qe hane mut e flasin, vdekja i pret.


Dredha Verse:
Une vi pa tuta, me shprehje si stupcat
nonen ja hongsha krejtve llaskucav
dhe dini fort mire qe nuk blehet respekti
ashtu kshtu kqyrin me zatet hunleshin.
Njo ka njo ju djegi si rebeli perzgjalli
me tba'n ska per qata neve na shpallin,
shqipet e pergjakshme... nuk ma t'verteta
si per paqe si per luft me dur n'xhepa


Rameka Verse:
Nuk jom vetem... po nuk pe din
nje kallabllak katila me pushtu vin
kom shok plot , i pershendes nga Londra
djem t'paarritshem , tjert shohin ondra.
Nje njeri besnik qe s'i don t'keqen kuj
po as si tutet kuj, qe s'i lutna kuj, edhe nese vuj,
tjert jon nga shkodra tjert tani kupliku...
shqiptar deri ndhe, vdekt armiku...


Barooti Verse:
Sa armiku tash u vok kqys sa njeri don mem sha
kqyr sa njeri don mem vra, veq pse jom me tba
un ti qi krejt ato gra, po tentove ti naj sen
per qato pi thom kto fjal, qe kejt pidhat me mledh men.
N'zemer tem nuk ka sen, perpos gjak edhe baroti
me shqiponjen me dy krena qe pom thot kurr mos u tut,
jo si tutna un kerkuj, me vra gjin um bjen e huj
jep respekt para meje, kur vi un ulu ti mbi guj (dost)


FloeTri Verse:
You, ngo kit flow, te qon nalt si tornado
Ou, zo... sdu mem bo, tba... numer njo
na, t'qart, t'kallt, secili nalt
fucked up, me vite lart
nal pak, ja futja vrap
luni shah, po jau bojna mat.


F-Tim Verse:
F-Tim T.b.a. knej kejt me ni ven
kejt bashk, kejt qart, qeky click t'len pa men,
e kit sen sikur na, jo kerkush smun me ba
na e kena n'dor kit rap, se na jena tba.
n'ven t'par na qendrojna, sun na lun prej veni
na nuk lujna lojna, ju kallxon vet emri
bloody alboz, kanuni i katili ju erdh n'der
qimt e nones na hecmi pari, e kta tjert skan vler.


Dmc Verse:
Yeah po shkoj po perplasna, vras neper hasma
une jom fantasma, e t'kopi sikur asma
t'bllokoj, t'coptoj... t'grryj sikur kasma
merzitna kur s'kom luft, se luftat i kom dasma.
hasa neper pidhat qe hajn buzen masi flasin
pritma tyre, t'kallxon klasin, sun e rrxon kush asin
t'flasin, t'plasin... prej ianti t'kopin...
kurr skan me deshtu ata qe jon me bablokin.


Kobra Verse:
Tungjateta shqiptari, burra pleq, e pleq e te ri
so met sen me ju thon, se ska bes as burrni
tradhti po shoh gjithka, t'rall jon te vertet
nese s'je real e je fallc, qa karin t'vyn kjo jete?
teton t'shkrete po ju shoh, ktu dashni nuk ka
inati ju bllokoj, ju helmoj... e kom pa
e kom vrejt, qysh sillet dilli rreth tokes
histori... Tba, vlla vnoja gishtin kokes.


Rrugachi i Arte Verse:
Merre shqipe n'gjo, verteto qe jem t'vertet
kur katilat thojn dicka,gjo se lojn pa bo n'jet se jem
shqipet e beses, fjales sinqeritetit
heci me kanun, kurr me ligjet e shtetit.
T.b.a. qimt e nones, lan historin ne 2007'en
edhe pse s'jem atje, na pe kallim vatren
ti qi famen, me emen, me qa karin e ki
nese je njeri me 2 ftyra, un prej teje s'du dashni...


V.e.b. 1 Verse:
Nashta s'jom i pari, bile as i dyti
veq kom koqe boll, pa armatim ju myti
thiken te fyti, hajde kishe bole
venat e bashkum, ju rrokim pa revole.
Saksisht jom qaj, Driton Deqanasi
Psiqikisht... trunin jau plasi
ju perplasem anejna... qe shqipe beteja
argumentet tona... ti dergon edhe feja...


V.e.b. 2 Verse:
qe po vjen Bloody Alboz, me katila
runu pidha, hup se ju dridha
leni filmat... Zz pa mangupa
venat e bashkume, sdin qa osht tuta.
T'qihet nona, nese ti sharron
ose po gabon, ose po deshton
nese nuk beson, na bojna me qindra
para se me e pre, ey yo shqipe mirdita.

Shiko profilin e anëtarit http://thenewrebels.albanianforum.net

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi