thenewrebels!
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit thenewrebels
thenewrebels!

ky forum eshte per fansat e rrepit(T.B.A)


You are not connected. Please login or register

unikkatil pengesa

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 unikkatil pengesa prej Sat Mar 27, 2010 8:09 am

admin

avatar
Admin
eyo sot jom kone n'kish i thash dy tri lutje
i thash ktij dostit nalt ndihmon me vazhdo tutje
mrra nji pik shi ne form realiteti, tha ti djali i mire pse lyp drit pi kijameti
jeta si makush po ngajke shpejt, ngaje tani je shlir mos tu bo njejt
po apet ka dallim, qfar ardhmerie kom, edhe pse qon n'stom mandej gjun t'bon llom
edhe kurr nuk ka me ndodh veq nje dallim
do prej neve keshin e do shkojn pikllim
ata qe hjekin buzen nga s'folin qka menojn, se e din qe fjalt e tynve per gjithmon ekzitojn
dost mos harro ndre ton kta mitila , jon da t'rral qe qellojn katila
qe kan ma shum se veq nji qellim ne nje jet
veq ne ondrra tynve muj be pa nji dit te qet

[UniKKatiL Refren #]

E di qe ka shum pengesa
shtir o kujdesa
jeta e unikkatilit u kane plot me ngatresa
se sat jem gjall une - nuk di mu nal une
si dukagjini e pruna e thurra nji kanun

[UniKKatiL Verse # 2]

naten flej ma mire kur e kam heker ngat
si gjithmon dikush bon plan mem lan sakat
spo thom qe jam urtu - se me mend hala hajvan
kane inat qe refuzoj sene si politikan
nime kam selom per kta ne politik
kosoves i thojn nan po e shohjn si karrik
nese don me dit, (mu kane njo qe ngo)me kon jom ce ngo
rrall me te tane e shpesh me asnjo
skom qa me bo, shoh gabime nkejt
shoh edhe dredhina aty ku doket drejt
ironi krejt - ska njeri te shejt
mytuni te tane eshte qendrimi a e ki vrejt?
rreth rrolit tem nje shej une me pa
mezash per pa njofshmem me shkell ki mu vra
vjen keq qe ngushllime pa faj paq me shku
po natyra e jem sum len kujt mi besu

[UniKKatiL Refren #]

E di qe ka shum pengesa
shtir o kujdesa
jeta e unikkatilit u kane plot me ngatresa
se sat jem gjall une - nuk di mu nal une
si dukagjini e pruna e thurra nji kanun

[UniKKatiL Verse # 3]

nji her e kam shok, mati kto kah her
edhe fjal ruju kom bo kurgja haver
abstrakt i kam shokt se konkret ka rrall
shumica gjujn terorzin per met pa tu kall
rregulat e mija koxha majr(mire) nuk pom rrujn
po apet nuk muj me pa bash qdo kur qe ma gjujn
se jon sikur xhom - nuk shihen
ngulesh sikur zog, a une e kam voglushin te mami strufulog
noshta e don zoti jetoj lsho burr
po edhe shkovsha bote tjeter apet se la kurr
pat shtir se tash po bi me nji kontradit
nuk ma nin per mu - po per ty po du me prit
si arusha verr si nana kur ban fmi ose sikur kosova qe pret pavarsi
ska shqipe kom thon kom me lan ferrkem
qe merre nje faqe pi kanunit tem

[UniKKatiL Refren #]

E di qe ka shum pengesa
shtir o kujdesa
jeta e unikkatilit u kane plot me ngatresa
se sat jom gjall une - nuk di mu nal une
si dukagjini e pruna e thurra nji kanun

[UniKKatiL Talking]

yeah mos e le kurr kerkon me thon qe smundesh me bo diqka shoki
duhesh me pas vullnetin forca
tana here njerzt kan munu met nal, po puna eshte qe ti mos mi lan met
you know what im sayin?
qdo njeri ka zemer, rrall dikush e perdor ate zemer
Po Ti? duhesh me rrujt se eshte e vetmja send qe e ki

Shiko profilin e anëtarit http://thenewrebels.albanianforum.net

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi