thenewrebels!
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit thenewrebels
thenewrebels!

ky forum eshte per fansat e rrepit(T.B.A)


You are not connected. Please login or register

jeta e unikkatilit

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 jeta e unikkatilit prej Sat Mar 27, 2010 8:06 am

admin

avatar
Admin

Jeta e Viktor Palokes(antar i grupit rebel a.k.a unikkatil)
Viktor Palokaj lindi më 1981 në Gjurokovc, Klinë, Kosovë. Është një rapper kosovar me pseodonimin Rebel a.k.a Unikkatil, anëtar i grupit The Bloody Alboz (TBA)
Viktor Palokaj u rrit m një familje patriotikë ne Gjurokovc, Klinë Kosovë. Gjyshi i ti Gjon (Tush) Palokaj, nje luftëtar patriot vdiq dukë luftuar për Atdheun e tij.
Viktori mbaroi shkollen fillore në Prishtinë, e vashdoj tani me Gjimnasin. Ai ishte një nxenës i shkëlqyeshem dhe i disciplinuar, por tani ai u bë nje djal i veshtirë dhe e humbi disciplinen. Ai u larguar 3-herë nga Gjimnasi i Prishtinës "Sami Frashëri", akoma nuk e ndryshoj aj sjelljen e tij, zemrën e tij ia mori Rruga dhe Hip-Hopi.
Në mes të vitit 1997 Viktori dhe familja e ti emigroi në SHBA në pjesën Bronx (shqiptimi:Bronks) të qytetit New York(shqiptimi:Nju Jork). Atje ai vazhdoi ëndrrën e tij per një kohë të gjatë.
Viktor Palokaj komponoj dhe shkruajti Tekstë dhe Këngë të tij në moshen 12 vjeqarë. Kënga e par e tij professionale mori emrin "Zinxhirët që s´kputen". Disa vitë më vonë aj inxhizoj këngën "Shpirtin n´Paqë" për shokin e tij të vdekur Dren Thaqi. Tani aj për pak kohë u ndal me muzikë sepse askush nuk i ndihmoj. Kur filloj të vashdoj me muzikë aj inxhizoj këngen "If I Die U Die" në gjuhën anglezë. Kjo Këngë u prit me shum gezimë nga populli amerikan. Suksesi i ti e motivoj të organizoj grupin TBA (The Bloody Alboz) përkthyer në gjuhën shqipë: "Shqipet E Përgjakshme".
Albumi i ri i ti i perbashket me grupin The Bloody Alboz (TBA) i titulluar "Armiqt Suprem" eshte shitur me 8000 kopje mbrenda 3 ditesh. Ky Album e thyen recordin ne shitje, shkruan gazeta e Kosovës "Lajm". Asnjë album tjeter i ndonje Rep - Këngtari a grupi nuk është shitur me kaq kopje, brenda nje kohe kaq të shkurtër.
zgjohet nga Rebel A.k.a UniKKatil thot se kenget e albumit Jan 100% origjinale.Albumi i perbashket i kengetarit UniKKatil dhe i grupit The Bloody Alboz (TBA) i titulluar Armiqt Suprem eshte shitur 8000 kopje mbrenda 3 ditesh. Shifren rekord e konfirmoi distributori per Kosove i ketij projekti Sabahudin Kurteshi. asnje album tjeter i rep’ ndonje Kengetari ose grupi nuk eshte shitur kaq kopje mbrenda nje kohe kaq te shkurter. Kurteshi i tha Llajmit se eshte shume i kenaqur me shitjen e albumit qe ne ditet e para te paraqitjes ne tregun kosovar “besoj se do te thyej rekord “. Megjithat Kurteshi ka then se shitjen mund ta demtoj edhe publikimi i Albumit ne internet “Une edhe me par kam bler albume se reperave projektin e TBA - se e kam bler 25.000 euro. Eshte nje album i mire. Pas 6000 kopjeve te para qe jan shitur per 2 site me eshte dashur te bej kopje tjera. Per 1 dite jan shitur edhe 2.000 kopje te tjera tha Kurteshi. Viktor palokaj - Rebel a.k.a UniKKatil thot se albumi Armiqt Suprem eshte veq fillimi i nje projekti me te madh “Muziken ton e vlersojn vetem adhuruesit tan , jo tjeterkush thot ai. Sipas UniKKatilit muzika e TBA - se eshte e veqant dhe nuk bazohet ne rep Amerikan “Eshte Krejt Origjinal “. Taulant Ramekaj Antar i TBA-se thot se keto shifra tregojn se TBA eshte bere pjes e historis e re te muzikes Shqiptare. Sipas tij albumi eshte 100% origjinal. Ka disa arsye pse shitet albumi. Se pari muzika e TBA - Se nuk eshte ndegjuar asnjeher ne internet, se dyti njerzt nuk din te ngopen me ksi lloj Muzike dhe se treti, kenget bazohen nga jeta e perditshme dhe njerzve kjo u intereson. Nderkaq sipas UniKKatilit revolucioni ne rep muziken Shqiptare dashur e pa-dashur lidhet me emrin e tij ” Planifikojm se paku realizimin e albumeve nje der te cilet titullohet Kanuni I Katilit. Po ashtu albume do te editojn antar tjer te grupit si Jeton, Tornados, Rameka, Vz, Gem Belushi Etj.Reperat Kosov Ai I porosit : Gjigani Fle Po Kur E gjit

Shiko profilin e anëtarit http://thenewrebels.albanianforum.net

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi